Nařízení exekuce ve schválené insolvenci, oddlužení, konkurzu

1 odpověď

04/2011 soud schvalil muj navrh konkurzu, jiny soud v 06/2011 schvalil na mne exekuci. Mel pravo rozhoudnout o exekuci, kdyz jsem byl v konkurzu?

Zdravím Vás, pokud jste byl v insolvenci (konkurs je jedním ze způsobu řešení úpadku dlužníka dle insolvenčního řízení), může být nařízena exekuce, nesmí být však vykonána. Tento stav platil v roce 2011, takže to bylo tedy v pořádku. Dnes je výslovně uvedeno, že insolvence má přednost před exekucí, a pokud by exekutor vydal rozhodnutí v rozporu s tímto pravidel je insolveční soud oprávněn toto rozhodnutí exekutora dokonce i zrušit. To však platí až dnes, po novele insolvenčního zákona.