Splácení dluhu, věřitel dal věc k soudu a exekutorovi - je to v pořádku?

1 odpověď

Dd, půjčil jsem si peníze ve druhé polovině 2014 a to 120 000 Kč na nemovitost, dohodl jsem se na splátkách (které hradím), i přesto mne dala věřitelka k soudu, a soud rozhodl, což je v pořádku. Ke dnešnímu dni jsem splatil více jak 50 000 Kč a i přesto dala věc exekutorovi a exekutor chce celou částku. Je to v pořádku? Jak se bránit?
s pozdravem ZFK

Zdravím Vás, pokud máte důkazy na to, že jste danou částku uhradil, podejte neprodleně návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb. , a to proto, že vymáhaná pohledávky byla Vámi, a to ještě před zahájením exekuce dobrovolně uhrazena. Toto však musíte doložit, ať už sjednaným splátkovým kalendáře, který v kopii přiložte, tak potvrzeními o úhradách jednotlivých splátek. Pokud všechny úhrady doložíte, měla by být exekuce o uhrazenou částku zastavena. Exekutor však dále vymáhá i náklady exekuce i odměnu exekutora, proto ještě porovnejte listinu od exekutora se zněním příslušného exekučního titulu.