Evropský exekuční titul - vymáhání dluhu v zahraničí, v jiné zemi EU

1 odpověď

Dobrý den,
na základě žádosti mi byl potvrzen evropský exekuční titul v podobě exekutorského zápisu. Osobou oprávněnou z toho exekutorského zápisu je věřitel X, pohledávka však byla smlouvou postoupena na věřitele Y. V potvrzení EET je uveden první věřitel - X. Mohla bych Vás poprosit o radu, jak postupovat při vymáhání pohledávky v jiném státě, v případě, že je jako osoba oprávněná v potvrzení evropského exekučního titulu uveden někdo jiný. Mám se na příslušný orgán obrátit s EET a přeloženou smlouvu o postoupení pohledávky?
Mockrát děkuji.

Zdravím Vás, určitě bych si na Vašem místě nechala úředně přeložit i smlouvu o postoupení pohledávky, nebo jinou listinu, ze které vyplývá, že věřitel Y nabyl pohledávku věřitele X, následně bych rovněž podala návrh na vstup věřitele Y do řízení, který bych si nechala rovněž úředně přeložit a spolu s potvrzeným evropským exekučním titulem bych tuto pohledávku následně vymáhala v jiném státě. Zkrátka bych postupovala v souladu s ust. § 107a o. s. ř. a všechny listiny potřebné k tomuto rozhodnutí bych si nechala úředně přeložit do úředního jazyka v zemi, ve které chcete tuto pohledávku vymáhat.