Zastavení exekuce - postup, návod, informace, zkušenosti

1 odpověď

Dobrý den
Mám dotaz týkající se zastavení exekuce. Nevíte kdo by mi pomohl mi zjistit, za jakých podmínk je to možné?
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, zákonné důvody pro zastavení exekuce jsou upraveny v ust. § 268 odst. 1 písm. a) - h) zákona č. 99/1963 Sb. , občanský soudní řádu. Návrh na zastavení exekuce je upraven v ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.). Proto bych návrh na zastavení exekuce podávala v souladu s ust. § 55 exekučního řádu ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. a) - h) občanského soudního řádu. Písmena a) - h) bych vybrala podle toho, které písmeno upravuje můj konkrétní případ.