Exekuce pro dluh u ČEZ a navýšení o exekutorské správní poplatky - zaplatit dluh nebo ne?

1 odpověď

Dobrý den,
má žena měla 2013 dluh u spol. ČEZ - pravní kancelář vymáhala poplatek cca 5000 Kč. Žena zaplatila celou dlužnou částku za elektřinu a žádala o odpuštění poplatku za správní řízení. Na tento dopis nebylo odpovězeno.
Teď po dvou letech se dluh znova objevil a částka je téměř dvacet tisíc. Je to řešeno exekučně - jedná se pouze o správní poplatky které narostly. Samozřejmě zablokované účty máme oba a zároveň už vydanou exekuci na plat / mzdu a to nám ještě nepřišel dopis.
Máme možnost se nějak efektivně bránit nebo dluh zaplatit? Předem děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, rozhodně bych uhradila částku připadající na správní poplatky a náklady exekuce a odměnu exekutora. Je možné požádat oprávněného o prominutí úroků z prodlení, nicméně na prominutí úroků není právní nárok, takže uvidíte jak bude tato žádost posouzena. Pokud kladně, tak byste úroky nemuseli hradit. Pokud by tato žádost byla zamítnuta, tak by vám nezbylo nic jiného, než uhradit i tyto úroky.