Odvolání proti dražbě exekučně zabaveného majetku - ke komu odvolání zaslat (exekutorovi nebo soudu)?

1 odpověď

Váženy,
odracim se s dotazem jak a ke komu mám podat odvolání ohledně dražbu. ? Příjmu k exekutora?
Dle doručeného usneseni lze podat odvoláni do 15 dnů ke Krajského soudu.
Děkuji.

Zdravím Vás, odvolání se podává u toho orgánu, nebo osoby, která jej vydala. Jedná-li se o usnesení exekutora, odvolání se podává k exekutorovi, který je postoupí příslušnému soudu, který je uveden v poučení. Pokud usnesení o dražbě vydal soud, tak se odvolání podává k soudu, který jej vydal, s tím, že tento soud toto odvolání postoupí odvolacímu soudu.
Pokud si nevíte rady postupujte v souladu s poučením u usnesení o dražbě, tam je vše uvedeno. Pokud si nebudete vědět rady ani poté, můžete mi celé poučení doslovně opsat, nebo se popřípadě můžete i poradit s advokátem, který by toto odvolání případně i podal a v této věci by Vás zastupoval. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz.