Exekuce na prodaný automobil - nový majitel ho na sebe nepřehlásil v registru vozidel, může exekutor automobil zabavit?

1 odpověď

Dobrý den. Prodal jsem auto, ale nový majitel ho na sebe nepřehlásil. Exekutor mi ho teď chce zabavit. Co mám dělat?
Děkuji Vám.

Zdravím Vás, exekutorovi doložte kopii kupní smlouvy o prodeji automobilu a dále rovněž i čestné prohlášení kupujícího, o tom, že automobil od Vás koupil, ale dosud jej na sebe nepřepsal. Popřípadě je možné kontaktovat i kupujícího a o celé věci jej informovat. Pokud byl již automobil exekutorem sepsán do soupisu movitých věcí, bude muset nyní kupující podat v souladu s ust. § 68 odst. 1 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) návrh na vyškrtnutí věci automobilu ze soupisu. V tomto případě musí k tomuto návrhu doložit kopii kupní smlouvy na automobil a dále i Vaše čestné prohlášení, že jste mu automobil skutečně prodal. Dále by měl kupující exekutorovi vysvětlit proč na sebe toto auto dosud nepřepsal, např, z důvodu nemoci, dovolené, . Návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu se podává k exekutorovi, který automobil zabavil, takže bude nutné kupujícímu sdělit, který exekutor toto vozidlo zabavil. Lhůta k podání tohoto návrhu je 30 dní ode dne, kdy se osoba jejíž věc byla zabavena o tomto zabavení dozví. Pokud exekutor tomuto návrhu nevyhoví bude nutné podat u soudu tzv. vylučovací žalobu, kterou se bude kupující u soudu domáhat toho, aby exekutor tento automobil vyloučil ze soupisu movitých věcí určených k prodeji v rámci exekuce vedené proti Vaší osobě.