Dlužník s exekucí a založení s.r.o. - může to dlužník udělat?

1 odpověď

Dobry, oomlouvam se ale nemam ceskou klavesnici. Potrebuji nutne prosim vedet, jak zacit zit a splacet pozdeji sve dluhy. Mam exekuce, dluzim dohromady bankam mezi 1-2 miliony korun. vetsina stavebni sporeni, zdracotni pojisteni i socialni. Muzu pri tom to zalozit s. r. o. ? Pokud ano, budou se vssehovat pozdeji tyto exekuce na majetek s. r. o. a jeho bankovni ucet kdyz budu jednatelem? Nebo je lepsi otevrit firmu v danovem raji? Nechci jit do insolvence. Chci obchodovat a splacet ale bez otevreni firmy nevydelam a nasledne nemohu splacet. Nejsem typ cloveka co bude pracovat ve fabrice 5 let za malo penez. Exekuce vzinkli po velkych soukromych problemech v rodine. Ale je na case to resit. Jen nemuzu neco otevrit a hned mit u dveri exekutora. Dekuji Martin

Zdravím Vás, mám za to, že jakmile založíte s. r. o. , mohl by exekutor eventuálně zabavit i Váš obchodní podíl společníka. Navíc musí být splacen základní kapitál před založením společnosti a pokud máte tak vysoké dluhy, těžko jej splatíte. Mám za to, že byste se eventuálně mohl dopustit i trestného činu. Popřípadě by na Vás mohly být z tohoto důvodu podány soudní žaloby a trestní oznámení, takže by ti nebylo nic příjemného. Je možné, aby společnost založil někdo jiný a Vy byste v této společnosti pracoval, ale nesměl byste být ani společníkem ani jednatelem. Proto bych společnost za této situace nezakládala.