Jak snížit náklady exekuce a úroky dluhu

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz zda je možné snížit náklady exekuce, která běží již roky. Mám několik exekucí a moc by mě pomohl jakýkoliv návod nebo rada zda lze po zaplacení jistiny snížit náklady exekuce a úroky. Děkuji

Zdravím Vás, jsou-li exekuce vedeny u různých exekutorů pro různé oprávněné (věřitele) tak s náklady exekuce tzv. nehnete. Pokud jsou však exekuce vedeny u jednoho exekutora pro jednoho oprávněného můžete zkusit podat návrh na spojení věcí, kdy se tyto exekuce povedou společně a takto dojde k výraznějšímu snížení nákladů exekuce.
K úrokům uvádím, že v tomto případě můžete požádat oprávněného o snížení či odpuštění úroků. Toto však učiňte až v případě, kdy je jistina pohledávky zcela splacena. Zde pouze dodávám, že o tom, zda Vám budou úroky sníženy či odpuštěny rozhoduje výhradně oprávněný (věřitel) a na kladné posouzení této žádosti není právní nárok.