Rozvod manželství a schválená insolvence - rozdělení dluhů po rozvodu manželství

1 odpověď

Dobrý den,
chci se nechat rozvést, 2013 jsme vstoupili do insolvence, kde soud rozhodl takto manželka bude platit 14.000 Kč a já 1000 Kč. Jak by to bylo dále zůstalo by u stejné částky nebo by vše bylo rozděleno 1/2? Tento dluh se má platit ještě tři roky. Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, zde by asi i hodně záleželo na dohodě o vypořádání SJM. V praxi může dojít i k tomu, že pokud se rozvedete tak mohou být insolvenční řízení rozdělena a insolvenční řízení mohou probíhat zvlášť na Vás a zvlášť na Vaši ženu, kdy se bude v každém případě posuzovat, zda budou naplněny podmínky pro oddlužení či nikoli. Nicméně se s tímto dotazem obraťte rovněž i na kolegu, který zde má na starosti insolvence, mojí doménou zde v poradně jsou výhradně exekuce.