Exekuce na invalidní důchod - kolik Kč může zabavit exekutor?

1 odpověď

Dobrý den.
Můj příjem činí jen 4755 Kč invalidního důchodu, může mi z této částky vzít exekutor? Pokud ne, jaká je maximální částka, kterou exekutor nemůže zabavit? Děkuji za odpověd

Zdravím Vás, z invalidního důchodu ve výši necelých 5.000,- Kč skutečně není možné vůbec nic strhávat, protože tento důchod nedosahuje ani nezabavitelné částky, která v současné době činí přes 6.700,- Kč na jednotlivce. Výše nezabavitelné částky je rovněž závislá i na tom, kolik lidí žije v společné domácnosti, zda máte manžele a tak dále. Pokud máte manžela a nezletilé děti je nezabavitelná částka o dost vyšší než kdybyste žil (a) sám (a). Výši nezabavitelné částky můžete zjistit např, na webových stránkách http://www.vyplata.cz.