Zaměstnavatel strhl exekuci a neposlal peníze exekutorovi - co dělat?

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuci a zaměstnavatel mi oznámil, že poslali 800 Kč a nyní vyšlo najevo, že jako brigadnici mi nic sraženo nebylo.
Jde o březen, duben, květen, přes 5000.
Jde o podvod?

Zdravím Vás, o podvod jít nemusí, může jít například o administrativní pochybení. Je otázkou jak vysoký je Váš příjem z brigády. Pokud tento příjem nedosahuje zabavitelné částky, tak nelze v rámci exekuci srážkami ze mzdy exekutorovi nic zaslat na úhradu exekuce.
Tuto věc doporučuji řešit v součinnosti s Vaším zaměstnavatelem. Tam zjistíte, kde je pravda. Pokud by Vám zaměstnavatel nechtěl nic sdělit můžete kontaktovat exekutora, ale primárně bych tento problém řešila s exekutorem. Jako výraz dobré vůle můžete exekutorovi nabídnout i splácení formou splátkového kalendáře, splátky však volte přiměřeně k Vašim majetkovým poměrům. Pokud byste splátky nehradila řádně a včas exekutor by mohl bez dalšího přikročit k exekuci.