Exekuce srážkami z platu, mzdy manžela dlužníka (povinného)

1 odpověď

Dobrý den,
jak to bude nyní, po platnosti zákona č. 139/2015 Sb. s exekučními příkazy na mzdu manžela povinného vystavenými ještě před platností tohoto zákona. Budou exekuční příkazy zrušeny nebo to jejich platnost neovlivní?
Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že tyto exekuční příkazy by měly být zrušeny, a to ze zákona. Pokud byste chtěl věc urychlit je možné o zrušení tohoto exekučního příkazu požádat, eventuálně podat návrh na částečné zastavení exekuce, a to zrušením exekučního příkazu k provádění srážek ze mzdy manžela povinného, a to dle ust. § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu ve spojení s ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.), výše uvedené vyplývá z nálezu Ústavního soudu ČR, sp, zn. Pl. ÚS 1/14 ze dne 31.3.2015, který byl dne 14.5.2015 vyhlášen ve Sbírce zákonů. Právě na základě tohoto nálezu Ústavního soudu došlo k omezení exekučního postihu manžela povinného,