Dvojité zaplacení exekuce, náklady exekuce přesahují 100% dluhu - je to v pořádku?

1 odpověď

Dobry den,
prosim jak mohu a kde zjistit zaplacene exekuce abych je neplati dvakrat? Uz v jednom pripade jsem zjistil ze se tak stalo a to ohledne zdravotni pojistovny, kdy byla castka uhrazena na zdravotni pojistovne a behem par let vymahana exekucne a myslim, ze tech pripadu je u mne vic, protoze jsem mel vice exekuci v jednom obdobi a stahovali mi to automaticky z bankovniho konta kde mi chodi vysluhovy prispevek. Stahujou uz mi to 2005-2015 - cca. 6500 Kč, nikdy jsem si tolik penez nepujcil. K dnesnimu dni jsem uz par let pro ceskou republiku bezdomovec a protoze mam zablokovane konto, nemuzu si platit zdravotni a socialni pojisteni a to mne dohnalo opustit Ceskou republiku, ale preci neni mozne aby exekutori si na exekucich vzali vice jak 100procent? Prosim kde a jak zjistim zaplacene exekuce nikdy jsem nemel zadne vyrozumeni ceho se exekuce tyka protoze jsem v zahranici abych prezil dekuji za odpoved

Zdravím Vás, zde se můžete obrátit na Exekutorskou komoru ČR a požádat ji o výpis z Centrální evidence exekucí. Tam Vám poskytnou výpis z Centrální evidence exekucí, kde by mělo být uvedeno kolik máte v současné době exekucí, u kterých exekutorů a pod jakými spisovými značkami jsou vedeny. Následně již můžete začít obtelefonovávat exekutory s dotazem na výši celkové dlužné částky, popř. psát na jednotlivé exekutorské úřady žádosti o vyčíslení celkové dlužné částky vymáhané jednotlivými exekutory. Exekutoři Vám tyto informace poskytnou. Pokud by se ukázalo, že jste některou exekuci platil či platíte dvakrát, neprodleně kontaktujte daného exekutora a pokuste se sjednat nápravu, popřípadě se obraťte v této věci na advokáta, protože nemůžete dvakrát platit za stejnou exekuci stejnému oprávněnému. Kontakt na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na webu http://www.cak.cz.