Exekuce zemřelého, zesnulého manžela - na koho exekuce přechází?

1 odpověď

Dobrý den.
Bývalá manželka má vysoký dluh a nachází se v cizině. Manžel splácí po bývalé manželce exekuci. S prvého manželství má dva syny. Po smrti manžela, kdo dluh bude splácet? Co mohu dělat, nepřejde časem dluh i na mojí dceru?
Děkuji Vám za odpověď

Zdravím Vás, dluhy i majetek přechází na dědice, je-li manželství předluženo je možné dědictví odmítnout nebo se jej je možné vzdát ve prospěch jiného dědice. Pokud dědictví po zůstaviteli v exekuci, ke dni jeho úmrtí nabude dědic, exekutor bude v exekuci pokračovat s tímto dědicem. Pokud dědictví po zůstaviteli, který měl ke dni úmrtí nikdo nenabude exekutor exekuci zastaví z důvodu úmrtí povinného a exekuce tak bude skončena.