Pomalu probíhající exekuce - jak se bránit narůstajícím nákladům exekučního řízení a úrokům?

1 odpověď

Dobrý den,
obdržel jsem dopis od exekutora kde po mě vymáhají určitou částku, tato exekuce mi byla již srážena z platu u předchozího zaměstnavatele č. 1 kde jsem skončil a ihned jsem nastupoval do nového zaměstnání č. 2 zaměstnavatel č. 1 tohoto exekutora informovala o změně zaměstnavatele (název, adresa, apod) ale exekutor se přihlásil až tento měsíc, tedy po 2,5 letech. Úroky vyrostly o 25.000 Kč mohu se nějak bránit? Děkuji

Zdravím Vás, zde bych požádala oprávněného o odpuštění úroků z prodlení, tedy narostlého příslušenství za dobu, kdy pohledávka oprávněného nebyla u nového zaměstnavatele exekučně vymáhána, ačkoli exekutor věděl, kde pracujete a exekuční příkaz k provádění srážek ze mzdy vydal až po 2,5 letech. Nicméně zde uvádím, že i exekutor mohl pohledávku pro oprávněného vymáhat i jiným způsobem než jen srážkami ze mzdy povinného. Je tedy otázkou, co se za 2,5 roku dělo a jak byla pohledávka vymáhána. Bez toho, abych nahlédla do exekučního spisu Vám však nemohu odpovědět, nicméně o prominutí příslušenství, tedy úroků můžete oprávněného (věřitele) požádat.