Dluhy osoby žijící v domě - jak ochránit majetek ostatních spolubydlících?

1 odpověď

Dobrý den,
má matka bydlí v mém domě, má dluhy. V domě užívá jeden pokoj, kde má své věci, ostatní pokoje užívá vč. soc. zařízení, ale majetek je jen můj. Jak předejít zabavení mého majetku, dá se tato situace ošetřit nějakou smlouvou o doživotním užívání pokoje a skutečném majetku mé matky? Syn bydlí v patře s matkou, má tam svůj vybavený pokoj, elektroniku, tak aby o to nepřišel.
Pěkný den a děkuji za odpověď.
Ivana

Zdravím Vás, ano smlouvu o nájmu pokoje můžete rozhodně sepsat, v této smlouvě uveďte i, který majetek patří Vám a který patří Vaší matce. Podpisy na této smlouvě doporučuji úředně ověřit. Dále doporučuji sepsat i čestná prohlášení, kde uvede Vaše matka jaký majetek v domě je její, Vy uvedete co zde vlastníte Vy. Váš syn, pokud je zletilý, uvede co v domě vlastní on. Pokud je Váš syn nezletilý, tak čestné prohlášení o majetku syna v domě sepište Vy jako synův zákonný zástupce. Podpisy na všech čestných prohlášeních doporučuji opět úředně ověřit.