Exekuce na pozemek a prodej pozemku ve veřejné dražbě

1 odpověď

Dobrý den
Potřebuji vědět: Když mám exekuci na pozemek který byl jako zástava, a teď je dluh vyšší než hodnota pozemku, jestli může exekutor dražit i další majetek který je na stejném listu vlastnictví. Ale k zástavě byl propůjčen jen ten jeden pozemek. Díky M.

Zdravím Vás, zástavní věřitel má primárně právo na uspokojení ze zpeněžení zástavy. Pokud je dluh vyšší než hodnota zastavené věci, může věřitel požádat buď o doplnění zajištění, nebo prodat zástavu.
Pokud by věc byla ve stadiu exekuce, tak exekutor postupuje tak, aby v co nejvyšší míře vymohl peníze pro oprávněného a na náklady exekuce. Takže exekutor může i sám vydat exekutorské zástavní právo i k majetku, který není zastaven.