Exekuce na výživného a ukončení studia na škole - povinnost sdělit to otci nebo exekutorovi

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat, zda jsem povinna oznamovat svému otci kvůli alimentům, že jsem dostudovala a mám zaměstnání? Nebo mám učinit nějaké kroky já k ukončení placení výživného? Roky se nestýkáme a výživné je mu strháváno exekučně z platu.
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, to, že jste dostudovala a již pracujete jste samozřejmě povinna Vašemu otci nebo přímo exekutorovi, který výživné po Vašem otci vymáhá oznámit. Otci to stací oznámit dopisem či SMS zprávou. Exekutorskému úřadu, který vede exekuci pro dlužné výživné zašlete rovněž i kopii Vaší pracovní smlouvy, aby bylo jasné k jakém dni či měsíci skončila vyživovací povinnost Vašeho otce ve vztahu k Vám. Zde pouze dodávám, že pokud byste se například dostala na VŠ a ukončila tak zaměstnání bude to opět nutné oznámit Vašemu otci, neboť by se opět obnovila vyživovací povinnost Vašeho otce k Vám. Pokud byste se tedy s otcem nedohodla na výši výživného bylo by nutné podat žalobu na soud, a ten by výživné určil.