Obstavení, polepení majetku v bytě, domě - co se stane pokud dlužník věci odveze pryč?

1 odpověď

Mám již zabaveny majetek - tzv. polepeny má jiný exekutor právo tyhle věci odvézt?

Zdravím Vás, pokud věci zabavil jeden exekutor, tak jen tento exekutor má právo je odvést, neboť on je zabavil (tedy polepil), on vydal exekuční příkaz k zabavení Vašich movitých věcí jako první. Jiný exekutor by tedy musel zabavit například Vaše jiné movité věci, tedy zabavit a polepit něco jiného, než exekutor před ním. Potom by mohl ty věci, které sám zabavil i odvést.
Jediná výjimka je tehdy, pokud by se měnili na daném úřadě exekutoři a Váš exekutor by přestal vykonávat dočasně či trvale funkci exekutora. Tyto skutečnosti však zjistíte na webových stránkách Exekutorské komory ČR, a to na http://www.ekcr.cz, kde kliknete na seznamy a vyberete seznam exekutorů.