Jak se dozvědět kolik má dlužník exekucí na svou osobu - postup, návod, informace

1 odpověď

Dobrý den,
kdo všechno má právo dostat informace o exekucích vedených na mou osobu?
Můj tchán si přes nějakého právníka za úplatu nechal zjistit seznam exekucí vedených na mou osobu. Bylo to bez mého souhlasu. Je potřeba k takovému výpisu mé rodné číslo? A platí v tomhle případě nejaká ochrana osobních údajů?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Zdravím Vás, o výpis z Centrální evidence může požádat v zásadě kdokoli. Jen potřebuje znát osobní údaje osoby, u které o tento výpis žádá. Na Vašem místě bych upozornila tchána, že o tom vím a že se mi toto jednání nelíbí. Sama přesně nevím, zda je k žádosti o výpis z Centrální evidence exekucí nutné rodné číslo, mám za to, že nikoli. Domnívám se, že stačí jméno příjmení a datum narození, tedy informace, které Váš tchán zná. Ochrana osobních údajů by dle mého názoru měla platit i zde, i když je prolomena, právě potřebou evidence počtu exekucí u jednotlivých osob pro potřeby Exekutorské komory. Nicméně i výpis z katastru nemovitostí je veřejně dostupný, takže na tomto místě bych doporučovala spíše domluvu, s tím, že bych tchánovi sdělila, jak by se mu líbilo, kdyby to bylo opačně, tedy kdyby on měl exekuce a Vy byste si požádala o výpis z Centrální evidence exekucí vedených proti jeho osobě.