Exekutor nutí dlužníka do půjčky kvůli starému exekuovanému dluhu - je to etické a v pořádku?

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o radu zda při návštěvě exekutora mě tento může nutit si peníze vypůjčit např: u souseda aj. osob, aby neodešel bez financí na úhradu dluhu když nemám doma žádnou hotovost?
Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.

Zdravím Vás, mám za to, že toto Vám exekutor může pouze doporučit. V žádném případě by Vás neměl nutit, abyste si půjčovala peníze, když to Vy sama nechcete. Potom se to míjí účinkem. Mám za to, že kdyby byl vykonavatel slušný a sepsal záznam o výjezdu, s tím, že peníze nemáte, mohla byste mít větší snahu si peníze opatřit např. půjčkou či formou daru než když Vás bude vykonavatel nutit, abyste si za každou cenu půjčila peníze jen proto, aby neodjel bez peněz. Toto jednání nepovažuji za správné a dle mého názoru je rovněž neetické. I když tato praxe není ojedinělá. Nikdo nemůže nikoho nutit k tomu, aby se proti své vůli ještě více zadlužoval, když to on sám nechce.