Zasílání podpory v nezaměstnanosti na účet známého - může exekutor nějak zasáhnout a peníze zablokovat?

1 odpověď

Dobry den,
chtel bych se zeptat, od 1. brezna 2015 jsem veden na uradu prace a podpora mi chodi 5 mesicu a nechavam si to posilat kamaradovi na ucet, ted v cervenci mi bude podpora koncit a jsem i bez svych usetrenych penez, nemam ani na najem, kdyz bych v nejblizsi dobe nenasel nove zamestnani a zazadam si o zivotni minimum a doplatek na bydleni, mam si to opet nechat poslat znamemu na ucet? Nemuze exekutor nejako pres urad zjistit kde mam kontaktni adresu? Protoze podminkou taky je mit najemni smlouvu toho bytu, kdyz si to tam oni zapisou, muze to exekutor nejako zjistit? Posta mi nechodi na kontaktni adresu a malo kdo vi kde bydlim.
Dekuji za odpoved.

Zdravím Vás, vím, že exekutoři občas žádají úřady práce o součinnost při zjišťování majetkových poměrů povinných. Úřady práce jsou v těchto případech povinny exekutorům napsat to co ví, resp odpovědět na otázku v žádosti o součinnost. Je tedy otázkou, k jakým údajům o Vás má konkrétní úřad práce přístup a dále rovněž záleží i na tom, jakou otázku exekutor úřadu práce položí v žádosti o součinnost, takže Vám nemohu podat jistou odpověď na Váš dotaz. Nicméně pokud máte doručovací adresu odlišnou od místa trvalého pobytu není vyloučeno, že tuto skutečnost úřad práce exekutorovi sdělí, pokud jej exekutor požádá o součinnost.