Dražba exekučně zabavené věci - jak se dlužník dozví kdy bude věc dražena a zda byla vydražena?

1 odpověď

Dobrý den,
jakým způsobem se dozvím, že mi určitá movitá věc bude dražena a nebo zdárně vydražena byla,
děkuji.

Zdravím Vás, předtím než by exekutor přikročil k dražbě movité věci či nemovitosti musel by vydat dražební vyhlášku, ve které by jednak danou věc popsal a rovněž by určil termín konání dražby. Dražební vyhláška se doručuji povinnému i exekučnímu soudu, takže byste se o dražbě měla dozvědět tímto způsobem. Exekutorské úřady dražební vyhlášky rovněž zveřejňují i na svých webových stránkách, takže můžete nahlédnout i tam. O vydražení věci se dozvíte tak, že po ukončení dražby bude vydáno usnesení o příklepu, v němž bude uvedeno jaká věc a za jakou cenu a komu se prodala.