2 exekuce na plat - maximální strhávaná částka

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuci na plat a mimo to ještě z té minimální částky která mě zůstává splácím další exekuci. Musím či nemusím? Má na to vůbec ten další exekutor právo nebo se má připojit k exekuci na plat. Za odpověď děkuji

Zdravím Vás, dohoda o splátkovém kalendáři je dobrovolná. To, že druhou exekuci hradíte tímto způsobem, je Vaše rozhodnutí, nicméně pokud nemáte peníze, oznamte to exekutorovi. Nikdo nemůže nikoho nutit, aby platil, když nemá peníze ani na živobytí. Nicméně zde upozorňuji, že se však vystavujete riziku, např. provedení exekuce i jiným způsobem než srážkami ze mzdy, a to např. exekucí prodejem movitých věcí (tedy zabavováním věcí v bytě či domě), exekucí přikázáním pohledávky z účtu povinnému (lidově zablokováním účtu), … Mám za to, že druhý exekutor již má zjištěno, že z Vaší mzdy odcházejí srážky na exekuci, která je dřívější, možná i proto přistoupil na splátkový kalendář. Povinnému by mělo po srážkách ze mzdy zůstat tzv. nezabavitelné minimum, to jak s touto částkou povinný naloží již záleží na jeho vlastním rozhodnutí.