Exekuce na invalidní důchod, ID

1 odpověď

Mám soudem nařízenou exekuci na část ID. ČSSZ mi to pravidelně strhává, včera mě navštívil exekutor a doručil mi papíry (exekuce - na to samé) domáhal se doplacení celé částky. Je to normální.
Děkuji.

Zdravím Vás, bohužel tento postup není neobvyklý. Exekutor totiž může jednu a tu samou pohledávku vymáhat více způsoby provedení exekuce, a to např. srážkami ze mzdy nebo příjmu, přikázáním pohledávky z účtu povinného (lidově tzv. blokací účtu), exekucí prodejem movitých věcí, exekucí prodejem nemovitosti. Takže toto je bohužel obvyklé, nicméně pokud nemáte peníze tak nemáte z čeho platit. Kdyby měli vykonavatelé v ruce exekuční příkaz k prodeji movitých věcí povinného mohli by zabavovat Váš majetek v bytě či domě. Zde pro úplnost uvádím, že seznam věcí, které jsou vyloučeny z exekuce prodejem movitých věcí, tedy věci, které exekutor nemůže zabavit jsou upraveny v ust. § 321 a § 322 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), jedná se zejména oděvy, obvyklé vybavení domácnosti, snubní prsten, věci, které potřebujete k výkonu povolání, zdravotní a kompenzační pomůcky, hotovost do výše dvojnásobku životního minima, tj. cca 6.800,- Kč Vám rovněž nemůže být zabavena, zvířata, která jsou chována jako společníci (pes, kočka, .).