Exekuce na diety a cestovní náhrady řidiče kamionu - může je exekutor zabavit?

1 odpověď

Dobrý den,
prosím může exekutor zabavit cestovní náhrady tak zvané diety u řidiče kamionu který jezdí do států EU?
Děkuji za odpověď
Host

Zdravím Vás, mám za to, že celou částku cestovních náhrad zabavit nelze. Dle mého názoru je možné zabavit maximálně jednu třetinu těchto náhrad, neboť řidiči kamionu musí něco zbýt když pobývá pracovně v zahraničí. Vím, že i soudy, když stanovují výživné tak započítávají cestovní náhrady do příjmu jen jednou třetinou a nikoli celé.