Jak dlouho trvá odblokování obstaveného bankovního účtu s exekucí - lhůta

1 odpověď

Jak dlouho trvá uvolnění účtu zablokovaného exekutorem pokud částku chceme uhradit jednorázovně ale máme ty peníze na účtě který je zablokovaný nemáme ani na stravu

Zdravím Vás, mám za to, že zde bude nejlepší, když budete kontaktovat přímo soudního exekutora, s tím, že byste exekuci uhradili jednorázově, kdyby byl účet tzv. odblokován. Pokud nemáte v důsledku blokace účtu peníze zajděte na pobočku banky u níž máte veden účet, který je zablokován a požádejte je v souladu s ust. § 304b občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) o výplatu nezabavitelné částky, tj. dvojnásobku životního minima, tj. cca 6.800,- Kč a banka Vám tuto finanční částku na základě Vaší žádosti vyplatí.