Právník na ověření řádného postupu exekuce u exekutora JUDr. Vrány

1 odpověď

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, kam se obrátit, pokud třeba můžete někoho doporučit, kdo není třeba z nejdražších právníků a byl by ochoten nám zodpovědět některé dotazy přímo osobně nebo po emailu. Sháním právníka, který by za mě např. kontaktoval pana Exekutora Vránu, kde by nechal vyčíslit konkrétní celkovou částku a zažádal třeba o splátkový kalendář - s panem Vránou komunikovat je velice psychicky náročné pro mě. Dále bych pak potřebovala aby třeba ten dotyčný právník při plné moci ověřil kam dal pan Vrána 400.000,- které už od nás dostal, jestli provize kterou si vzal je adekvátní. Pak bych měla dotaz na jednu půjčku kterou jsem měla a na rozhodčí doložku která tam byla jestli se dá ověřit jestli to bylo vše v pořádku a palby které se tam nastřelili jsou právně taky v pořádku. Prostě scháním právníka, který by mi tak nějak psychicky pomohl řešit moji situaci. Předem velmi děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, zde bude nejlepší najít si advokáta, který se nachází v blízkosti Vašeho bydliště, a to z důvodu osobního kontaktu a advokátem. Jelikož neuvádíte místo Vašeho bydliště nemohu Vám nikoho doporučit. Ostatně s advokáty se dá dohodnout např. i na splátkách za právní zastupování. Pro úplnost uvádím, že např. advokáti pro bono občas klienty zastupují tzv. za hubičku. Dále je možné přímo požádat i Českou komoru o ustanovení advokáta z jejich řad. Poté by se jednalo o bezplatné právní zastoupení. Zde byste však musela prokázat, že nemáte peníze a Váš případ by musel být urgentní, např. brzký termín soudního jednání a hrozba, že byste reálně byla bez právního zastoupení, nebo kdyby Vám např. běžela lhůta k podání opravného prostředku proti soudnímu rozhodnutí. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na stránce http://www.cak.cz. Než se k advokátovi vypravíte bude nejlepší mu donést veškeré podklady k věcem v nichž se chcete nechat zastoupit. Eventuálně se můžete i advokáta zeptat na cenu zastoupení, nebo kolik Kč si účtuje za úkon právní služby, eventuálně za hodinu práce.