Pravidelné splácení dluhu a přesto nařízení exekuce - může se to stát?

3 odpovědi

Dobrý den,
chtěl bych se informovat, zda je možné zahájit exekuci i když věřiteli pravidelně platím měsíčně platby na umoření svého dluhu. Věřitel podal oznámení advokátovi a ten soudně zařídil tuto mašinérii, poté chtěl uhradit celou dlužnou částku, ale v mé situaci to nebylo možné, tak jsem ji platím pravidelně každý měsíc, ale i přes to mi přišla exekuce, jednalo se o 9.500 Kč, které platím za pronajatou garáž, kterou již nemám v nájmu. Do této doby jsem uhradil 6500 Kč, zbývá tedy 3000 Kč, ale ovšem nyní po podání záležitosti exekutorovi Vránovi z Přerova se částka vyšplhá. Dá se tedy odvolat, když jsem pravidelně platil?
Moc děkuji za Vaši odpověď JK

Zdravím Vás, určitě podejte návrh na částečné zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon č. 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 g) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), s tím, že jste oprávněnému (tj. věřiteli) do podání návrhu na zahájení exekuce, eventuálně do zaslání výzvy k dobrovolnému splnění povinnosti od exekutora dobrovolně uhradil částku ve výši 6.500,- Kč. K návrhu na částečné zastavení exekuce však bude nutné doložit veškeré listiny, které prokazují, že jste oprávněnému tuto částku skutečně uhradil. Pokud byste věřiteli uhradil i zbylé 3.000,- Kč do doby, než by Vám byla zaslána výzva k dobrovolnému splnění povinnosti, mám za to, že v souladu s ust. § 89 exekučního řádu by měl náklady exekuce a odměnu exekutora hradit oprávněný a nikoli Vy.

dobrý den, moc děkuji za Vaši plnohodnotnou informaci

Košťál Jan

Zdravím Vás, od toho jsme tady. Kdybyste cokoli potřeboval můžete se na nás obrátit.