Exekuce - nezákonné zabavení počítače, notebooku, PC exekutorem

1 odpověď

Dobrý den, 13.5.2015 navštívil exekutor bývalou přítelkyni mého syna. Odebral můj PC + brašnu, který tam syn měl. I přes to, že s mým synem mluvil a ten mu říkal, ať na něho počká, že doloží fakturu o koupi. Bohužel PC sebral a odešel. Odkázal mě v mailu, že se má obrátit na § 68. Prosím o pomoc co v takovém případě dělat. Exekutor de facto můj PC vědomě zabavil. Jednalo se o Exekutorskou firmu z Přerova. Jejich chování bylo dost nepřiměřené a arogantní.
Moc děkuji a hezký den

Zdravím Vás, v tomto případě podejte k Exekutorskému úřadu v Přerově, návrh na vyškrtnutí věci (počítače) ze soupisu, a to v souladu s ust. § 68 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.). V návrhu popište, kdy došlo k zabavení počítače a kdy jste se o něm dozvěděl. Dále uveďte, že jste vlastníkem počítače a současně jako přílohu doložte doklady, které prokáží, že tento počítač, který byl 13.5.2015 exekučně zabaven je ve Vašem vlastnictví. Dokladem o Vašem vlastnickém právu je faktura, dodací list, záruční list, eventuálně i smlouva např. o poskytnutí spotřebitelského úvěru. Doložte všechny doklady, které máte k prokázání vlastnického práva. Tyto doklady si raději okopírujte. Zde pouze uvádím, že lhůta k podání návrhu na vyškrtnutí věci ze soupisu je 30 dní ode dne, kdy jste se o zabavení počítače dozvěděl. Exekutor má 15-ti denní lhůtu, aby o Vašem návrhu rozhodl. V případě, že by exekutor Vašemu návrhu nevyhověl, můžete, a to do 30 dní ode, kdy Vám bude doručeno rozhodnutí, kterým exekutor Váš návrh na vyškrtnutí počítače ze soupisu zamítne podat k soudu vylučovací žalobu podle ust. § 267 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). Návrh na vyškrtnutí počítače ze soupisu zašlete pokud možno doporučeně s dodejkou. Kopii návrhu si ponechejte pro vlastni potřebu.