Promlčení exekuce - za kolik let dochází k promlčení exekučního rozhodnutí?

1 odpověď

Mám exekuci již od roku 1992. Nic na ni nesplácím, protože je tak obrovská, že by to prakticky nemělo smysl. Exekuce, respektive údajný dluh vznikl z podnikání a již dnes má pohledávka cca šestého majitele. Je pravděpodobně součástí nějakého balíku pohledávek. Je nějaká promlčecí lhůta? Co bude dál? Budou ji dědit moji vnuci a pravnuci a pra pra vnuci? Soudy se táhly cca 18 let a nakonec jsem spor vyhrál. Sice ožebračen, ale vyhrál.
Majetek již má opět několikátý majitel a tomu se dluhy převzít nechtějí, i když je to dané rozsudkem soudu. Na další soudy nemám finance a tak je to vlastně vyřešeno.
Děkuji.

Zdravím Vás, je-li věc ve stadiu exekuce, tak provádění exekuce nepodléhá promlčení. Nicméně je možné, že v mezidobí mohlo dojít např. k zastavení exekuce z důvodu nemajetnosti povinného. Toto můžete zjistit i tak, že požádáte Exekutorskou komoru ČR o výpis z Centrální evidence exekucí. Pokud se Vám jedná o dědění Vašich potomků, tak ti mohou předlužené dědictví odmítnout, a tedy by nedědili.