Exekuce pro nezaplacení pokuty Českému telekomunikačnímu úřadu ČTÚ - nedohledané uhrazení dluhu ČTÚ

1 odpověď

Dobrý den,
10/2014, jsem zapomněl zaplatit českému telekomunikačnímu úřadu ČTÚ pokutu, kterou si i s penálem exekučně vzali z mého podnikatelského účtu. Šlo o mojí, chybu, tak jsem přijal vzniklé sankce. 17.5.2014 mi český telekomunikační úřad, znovu obstavil částku na účtě za stejnou věc, jelikož prý nedokáží u sebe vyhledat, že jím peníze přišly. Chtějí po mě, abych jím poslal potvrzení z banky, že platba byla uskutečněná. (Potvrzení je zpoplatněné). Chtěl bych se zeptat, zda můžu žádat po českém telekomunikačním úřadu, finanční kompenzaci a odškodnění a pro placení nákladů, které mi vznikly, z důvodu jejich chyby?
Předem děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, potvrzení z banky Českému telekomunikačnímu úřadu určitě zašlete. Ano po oprávněném máte právo žádat náhradu nákladů, které Vám v souvislosti s jejich pochybením vznikly, ale tyto náklady byste měl exekutorovi vyčíslit. Mám za to, že exekutor Vás vyzve k vyčíslení nákladů.