Dluh před manželstvím a exekuce v manželství na nedlužícího z manželů

1 odpověď

Jak je to s exekucí u manželu. V létě 2015 si chci vzít slečnu se kterou jsem 2013-2015 a mam strach aby exekutoři nešli i po ní. Sice si nejsem vědom nějakého mého dluhu, ale kdyby se někde něco objevilo, tak ji chci chránit.
Děkuji předem za odpověd

Zdravím Vás, pokud nevíte o dluzích ani o exekucích tak se bát nemusíte a slečnu si můžete v klidu vzít. Navíc od 14.5.2015, kdy byl ve Sbírce zákonů vyhlášen nález Ústavního soudu pod sp. zn. Pl. ÚS 1/14 ze dne 31.3.2015 došlo k výraznému omezení exekučního postihu manžela povinného. Tj. , soudní exekutoři již nesmí zablokovat účet manželky kvůli dluhům manžela, tímto rozhodnutím došlo rovněž k omezení možnosti provádět srážky ze mzdy manžela povinného z důvodu dluhů jeho manžela. Nicméně, pokud se stále bojíte nebude od věci, pokud co nejdříve po svatbě u notáře uzavřete dohodu o zúžení SJM. Touto dohodou je možné SJM zúžit až na společné vybavení domácnosti. Přeji Vám hodně štěstí.