Hrozí exekuce soukromého majetku jednatele s.r.o. pokud se s.r.o. zadluží?

1 odpověď

Vyvázání majetku, který máme s manželem společný. Jsme oba společníci a jednatelé v s. r. o. V případě exekuce na firmu je ohrožen náš společný majetek, jakým způsobem je možné ho ochránit. Předem děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, v tomto případě bude vhodné uzavřít formou notářského zápisu smlouvu o zúžení společného jmění manželů (SJM), a to tak, že SJM lze zúžit na obvyklé vybavení domácnosti. O nejlepší variantě pro Vás se můžete poradit s notářem. Pro úplnost uvádím, že na dluhy vzniklé před zúžením SJM se tato dohoda nevztahuje. Pokud by jednalo o exekuci v souvislosti s podnikáním, tak by exekutor nejdříve postihl Vaše obchodní podíly exekucí a eventuálně by zabavoval movité věci v sídle společnosti.