Exekutor nevrátil peníze manželovi se zúženým SJM (soudní rozhodnutí o neoprávněné exekuci)

1 odpověď

Dobrý den.
Jsem manželem povinné se kterou jsem před sňatkem uzavřel předmanželskou smlouvu. Vůči manželce je vedena exekuce, na základě které mi, jako manželu povinné byly sraženy finanční prostředky z mých účtů. Soudním rozhodnutím bylo rozhodnuto o zastavení exekuce jako neoprávněné.
Finanční prostředky, které mi exekutor nechal z účtů srazit, mi vráceny nebyly. Jak mám v omto případě postupovat? Mám pouze vyzvat exekutora nebo se mám rovnou obrátit na soud, aby rozhodl o vrácení penez? Za rychlou odpověď Vám předem děkuji.

Zdravím Vás, pokud soud rozhodl o tom, že Vám byly finanční prostředky sraženy neoprávněně, tak zde stačí pouze vyzvat soudního exekutora k vrácení finančních prostředků. Ve výzvě rovněž určete i lhůtu do kdy mají být peníze vráceny a číslo účtu, kam má exekutor peníze vrátit. Jako přílohu přiložte kopii soudního rozhodnutí, kterým bylo rozhodnuto, o tom, že Vám byly peníze sraženy neoprávněně.