Exekuce na rodičovský příspěvek vedený na nedlužícího manžela, manželku - hrozí i tak zabavení rodičáku?

1 odpověď

Dobrý den, mám exekuci na svou osobu nyní jsem uzavřela manželství s přítelem, narodilo se nám dítě, budeme žádat o rodičovský příspěvek, ten budeme vyřizovat na manžela, protože pracuje. Může exekutor rodičovský příspěvek na dítě zabavit, když bude vyřízen na manžela, který exekuci nemá. Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, jak uvádíte uzavřela jste manželství, je tedy možné exekučně postihnout i příjmy manžela. Nicméně mám za to, že již to někteří exekutoři dělat nebudou, a to s ohledem na vyhlášení nález Ústavního soudu o omezení postihu manželů povinných. Nicméně nelze vyloučit, že některý exekutor, alespoň na pár týdnů postihne např. mzdu Vašeho manžela, i když se jedná o pohledávku před vznikem manželství, a tudíž není ani vyloučen exekuční postih rodičovského příspěvku, i když bude na manžela. Kdyby byl rodičovský příspěvek na Vás zcela určitě by byl postižen exekucí.