Povolení pobytu cizinci a trvalý pobyt u kamaráda - hrozí exekuce kvůli zadluženému kamarádovi?

3 odpovědi

2007 jsem povolila na cizinecké policii kamarádovi pobyt v ČR po dobu tří měsíců.
2015 mi přišli exekutoři domů, že má u mě trvalé bydliště - což nikdy neměl- a že tu zanechal dluhy. Nevím jestli na mě můžou. Řekla jsem, že u mě nikdo takový nepobývá a že mi nechoděj už pár let ani dopisy na jeho jméno atd. Jen si to zapsali, že na mé adrese nikdo takový nepobývá a odjeli. Ani se pořádně nepředstavili, odkud jsou atd. Netuším za co jsou to exekuce.
Děkuji za radu.

Zdravím Vás, jednala jste zcela správně, nic jiného jste ani dělat nemohla. Mám za to, že by to takto mohlo stačit. I když by bylo lepší mít o této skutečnosti sepsané čestné prohlášení, ale teď už to nechejte být. Tuto skutečnost jste nemohla předpokládat. Mám za to, že představit by se měli, protože máte právo vědět s kým jednáte. Uvidíte co se bude dít dál, ale myslím si, že Vás už se to týkat nebude. Mám za to, že exekuce na Vašeho kamaráda ze zahraničí bude s největší pravděpodobností zastavena, neboť Váš kamarád nemá na území ČR majetek podléhající exekuci ani trvalý či přechodný pobyt.

já vám moc děkuji

Zdravím Vás, nemáte za co. Kdybyste cokoli potřebovala, můžete se na nás obrátit.