Vyloučení věcí ze seznamu zabavených exekutorem - jak podat návrh na vyloučení věcí?

1 odpověď

Jak přesně sepsat vyloučení věci ze seznamu zabavených exekutorem

Zdravím Vás, prvně bude nutné uvést adrese exekutorského úřadu, kterému bude návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu určen, dále musíte uvést spisovou značku a označit oprávněného a povinného. V návrhu napište, kdy Vám byly věci zabaveny (polepeny a sepsány) a současně, kterou ze sepsaných věcí chcete vyškrtnout ze soupisu. Tuto věc popište a současně k návrhu přiložte všechny doklady, z nichž vyplývá, že zabavená věc je Vaše. Jedná se zejména o faktury, dodací a záruční list, kupní smlouvu, darovací smlouvu, eventuálně i smlouvu nájemní. Následně uveďte Vaše jméno, příjmení, adresu a návrh spolu s přílohami doručte exekutorovi. Pro úplnost uvádím, že lhůta k podání návrhu na vyškrtnutí věcí ze soupisu je 30 dní ode dne zabavení věci. Kdyby byl návrh podán později bude exekutorem odmítnut. Pokud by exekutor návrhu vyhověl jen částečně, popřípadě by jej zamítl můžete podat k soudu, a to do 30 dní ode dne doručení rozhodnutí exekutora, kterým nevyhověl byť jen zčásti návrhu na vyškrtnutí věcí ze soupisu. Závěrem uvádím, že návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu je upraven v ust. § 68 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.)