Pošťačka doručuje exekuční, exekutorské upomínky pro bývalého manžela - jak má postupovat exmanželka?

1 odpověď

Dobrý den, s bývalým manželem jsme rozvedeni 30 let, po rozvodu se ode mě odstěhoval a zrušil zde i trvalé bydliště. Jeho oficiální adresa je již 29 let ta, kterou přiřadí město bezdomovcům. Několik let po rozvodu začal podnikat a dostal se do dluhů. Nevěděla jsem o tom až teď za poslední 3 měsíce mu došly 2 doporučené zásilky od exekutora na mou adresu. Na schránce je stále "Novákovi", takže pošťačka mi do ní nadále hází dopisy pro něj a i jeden z doporučených zásilek od exekutora a to bez mého vědomí nebo převzetí. Na poště jsem několikrát řekla, že exmanžel na mojí adrese nebydlí ani tam nemá trvalé bydliště, zbytečně, pošťačka nyní opět zazvonila s druhou zásilkou od exekutora. Jak mám řešit celou tuto situaci? Mám obavy aby mi do bytu nepřišel exekutor, když má podle všeho na exmanžela pouze tuto (mojí) adresu. Předem děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, napište exekutorovi, který provádí exekuci na majetek Vašeho bývalého manžela a sdělte mu nejlépe formou čestného prohlášení, které opatříte svým úředně ověřeným podpisem, že Váš bývalý manžel na adrese Vašeho trvalého pobytu již cca 29 let nepobývá. Dále zkuste poprosit i někoho ze sousedů, aby i on formou čestného prohlášení potvrdil, že se na adrese Vašeho trvalého pobytu Váš bývalý manžel nezdržuje. K tomuto přípisu doložte rovněž i úředně ověřenou kopii rozsudku o rozvodu manželství, pokud možno s doložkou právní moci. Exekutorovi rovněž sdělte, že manžel má trvalý pobyt na adrese ohlašovny. Na poště zkuste manželovi zrušit doručovací adresu a vyměňte jmenovku na poštovní schránce místo Novákovi tam dejte Nováková. Mám za to, že není možné vyloučit návštěvu vykonavatele, ale rozhodně by Vám nemělo být nic zabaveno a možná, že tímto se vyhnete i návštěvě vykonavatele.