Neoprávněná exekuce a záznam v Solus

1 odpověď

Dobrý den,
přítelkyně 2007 měla neoprávněnou exekuci. Řešila to s právníkem, ale s exekutorem nebyla řeč - špatné jednání, nebral telefony atd. Nakonec se všechno vyřešilo a exekuci stáhl. Bohužel náhodou zjistila, že 06/2014 se v Solusu objevila exekuce opět z roku 2007, u jiné exekuční firmy. Právník ani přítelkyně nedohledali dokumenty o ukončení exekuce.
Je možné se nějak bránit a je vůbec nějaká možnost neoprávněný dluh neplatit? Děkuji.

Zdravím Vás, v tomto případě je nutné zjistit spisovou značku a jméno exekutora a tohoto exekutora kontaktovat, a případně i navštívit a domluvit se na dalším postupu ve věci. Pro úplnost uvádím, že záznamy v registru SOLUS jsou vymazávány až cca 5 let po splacení dluhu či ukončení exekuce. Proto by nebylo marné, zjistit, kdy byla zastavena ta první exekuce. Jméno exekutora zjistíte podle čísla např. 12 EX … /… vede exekutor, který je v Exekutorské komoře České republiky zapsán pod pořadovým číslem 12.