Odpor proti platebnímu rozkazu - lhůta, odvolání proti rozsudku o dluhu

1 odpověď

Synovi strhávají z platu 3 exekuční příkazy. Teď mu přišel soudní příkaz k další platbě z 2012 od té samé instituce, ale přitom mu částku již skoro rok strhávají.
Nechápu proč po tak dlouhé době to dali k soudu a ještě mu to strhávají z platu částku má uhradit do 15 dnů. Jak je to možné mají na to právo?
Peníze na splacení nemáme. jak se zachovat?

Zdravím Vás, pokud Vašemu synovi byl doručen platební rozkaz nebo rozsudek, může proti nim podat v zákonné lhůtě buď odpor (proti platebnímu rozkazu do 8 dnů od doručení) nebo odvolání (proti rozsudku do 15 dnů od doručení). Pokud máte za to, že pohledávka je oprávněná, můžete se zkusit dohodnout s tím, komu máte pohledávku uhradit na splátkách nebo jiném postupu. Domníváte-li se, že na úhradu částky nemá protistrana nárok podejte proti soudnímu rozhodnutí v zákonné lhůtě opravný prostředek. Popřípadě požádejte o radu advokáta, který by Vás v dané věci právně zastupoval. Kontakty na advokáty naleznete na stránce http://www.advokatikomora.cz nebo na stránce http://www.cak.cz.