Jak prokázat vlastnictví věci nespadající do exekuce?

1 odpověď

Dobrý den, jsem třetí osobou v exekuci a chci ochránit svůj majetek. Na určité věci mám fakturu se svým jménem, ale co jsem četl, je-li věc zakoupena již v době probíhající exekuce na povinného, tak nepomůže ani faktura s mým jménem jako důkaz vlastnictví věci. Pokud je to pravda, jak jinak dokážu své vlastnictví, když nepomůže ani faktura? A pomůže k dokázání vlastnictví věci i darovací smlouva? Může být tato smlouva od dalších členů mé rodiny (samozřejmě ne od povinného)? Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že by mohla postačovat i faktura, nicméně je pravdou, že zde záleží na exekutorovi. Mám za to, že doložíte-li vlastnické právo k věci jak fakturou tak darovací smlouvou, měla by být tato věc vyškrtnuta. Mám za to, že darovací smlouva může být uzavřena mezi členy rodiny. Jako dárce však nesmí být uveden povinný. Pokud máte k věci např. i dodací či záruční list na Vaše jméno, doložte i tyto doklady, pokud ne tak doložte co máte a bude nutné počkat na rozhodnutí exekutora.