Zaměstnavatel odmítá ukázat zaměstnanci exekuční příkaz - má na to pracovní právo nebo ne?

1 odpověď

Dobrý den,
přítelovi byla vystavena exekuce na plat. Vzhledem k tomu že v ČR nemá trvalé bydliště, a je že Slovenska, předpokládám, že mu vše chodilo na adresu trvalého
bydliště na Slovensku, což je úřad. Nedostal se k němu exekuční příkaz na plat.
Od zaměstnavatele jsme dostali číslo exekuce a jméno samotného exekutora. Ale ejhle, pod jménem přítele, rodným číslem, ani pod číslem exekuce, ani v
evidenci exekutorské komory to není. Nic se nedá dohledat. Zaměstnavatel mu odmítá exekuční příkaz ukázat s tím, že na to nemá právo. Jak to tedy je? Může nám ho zaměstnavatel poskytnout? Nebo kde jinde ho získáme když v České
republice nemá trvale bydliště. Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že Váš přítel by měl zaměstnavateli sdělit, že číslo exekuce, které mu zaměstnavatel poskytl je chybné. Mám za to, že by Vám zaměstnavatel měl poskytnout kopii exekučního příkazu k srážkám ze mzdy. Pokud znáte jméno exekutora možná by bylo lepší mu zavolat a domluvit se přímo s ním. Mám za to, že exekutor, který exekuci provádí by příteli rovněž poskytl kopii exekučního příkazu k srážkám ze mzdy a současně by nebylo špatné exekutorovi sdělit i doručovací adresu. Tímto však riskujete návštěvu exekutora v případě, že by se exekutor rozhodl pro provedení exekuce prodejem movitých věcí.