Exekuce na plat, mzdu při nové práci, novém zaměstnání - za jak dlouho exekutor výplatu zabaví?

1 odpověď

Dobrý den,
mám mám jednu nevyřízenou exekuci dělal jsem mrtvého brouka a peníze jsem nesplácel.
Teď jsem si našel skvělou práci a chci začít peníze spláce a nikomu nic nedlužit. Jsem zaměstnán na 3 měsíční zkušební dobu, pracuji 2. měsíc a chci se zeptat za jak dlouho to poznám na platu?
Děkuji

Zdravím Vás, toto Vám říci nemůžu, zde záleží i na úvaze exekutora, jaký způsob exekuce v závislosti na majetkových poměrech povinného zvolí. Je možné, že Vám Váš nový zaměstnavatel bude provádět exekuci srážkami ze mzdy. Aby bylo možné provádět exekuci srážkami ze mzdy je nutné nejdříve Vašemu novém zaměstnavateli doručit exekuční příkaz k provádění srážek z Vaší mzdy (platu). Poté co bude tento exekuční příkaz pravomocný, je možné provádět srážky ze mzdy. S exekucí na účet je to ještě rychlejší zde stačí exekuční příkaz doručit bance, u které máte vedený účet a banka peníze zablokuje ve prospěch exekutora. Ostatně je možné se s exekutorem, který exekuci provádí dohodnout např. na splátkovém kalendáři, kdy navrhnete výši měsíční splátky. Splátkový kalendář však musíte dodržovat a řádně splácet. V opačném případě by soudní exekutor přikročil k exekuci na Váš majetek.