Dlužník nechává posílat plat, mzdu na účet kamaráda, kamarádky - hrozí zablokování účtu kamaráda, kamarádky exekutorem?

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuci na bankovní účet a výplata mi chodí má kamarádky účet abych mohla zaplatit
nájemné a další poplatky dřív než zbytek pošlu na exekuci.
Chtěla bych své poplatky posílat přes účet protože je to levnější a rychlejší ale kamarádka se bojí, že když tam figuruje mé rodné číslo a jméno, že by ji mohli účet také zablokovat. Můžeme to přes účet posílat nebo ne? Jedna se třeba i o firemní
paušál.
Děkuji moc za odpověď

Zdravím Vás, mám za to, že účet Vaší kamarádky zablokován být nemůže, protože Vaše kamarádka není povinnou, nemá tedy exekuci. Jiná situace by nastala, pokud by i Vaše kamarádka čelila exekuci jako povinná, potom by jí účet mohl být tzv. zablokován. Pokud Vám mohu doporučit, zkuste se se zaměstnavatelem raději dohodnout na výplatě mzdy v hotovosti nebo na složenku. To, že si necháváte peníze vyplácet na cizí účet není nejlepší řešení a je možné, že byste z toho mohla mít v budoucnu problémy.