Exekuce z roku 2010 - je ji možné vymáhat v roce 2015?

1 odpověď

Dobrý den,
2010 jsem měl exekuci - měl jsem údajně zaplatit jednu splátku a pak neplatit.
29.4.2015 se mi ozval exekutor s tím že to mám ihned dopaltit, mám možnost nějaké promlčecí lhůty nebo odvoláni apod. ?
Děkuji Karel

Zdravím Vás, exekuce je-li již vykonávána se nepromlčuje. Nicméně máte možnost se s exekutorem domluvit na splátkách a snažit se vzájemně si vysvětlit, kde vznikl tento problém. Podle mě se jedná o nedorozumění, kdy jste to každý pochopil po svém, a toto se dá řešit dohodou. Ohledně zaplacené částky, by měla být ponížena pohledávka.