Koupě a přehlášení auta na dlužníka v exekuci - hrozí exekuce auta, automobilu, vozidla?

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat jestli když si koupím auto a přihlásím si ho na sebe, můžou mi ho sebrat, mam totiž exekuci.
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, pokud máte exekuci a koupíte si auto může být toto auto skutečně exekutorem zabaveno a následně prodáno v dražbě, a to tehdy, pokud exekutor v této věci vydá exekuční příkaz k prodeji věci movité, tedy tohoto osobního automobilu. Jedinou výjimkou, kdy by auto prodáno nebylo je to, že byste musel exekutorovi prokázat, že auto potřebujete k výkonu povolání, (např. taxikář, který si koupí vozidlo k provozování taxi služby, obchodní zástupce, který po republice objíždí zákazníky nebo klienty), popř. k dennímu dojíždění do zaměstnání. U dojíždění do zaměstnání byste musel prokázat, že Vám na dobu nástupu do práce nejezdí MHD, nebo, že do práce nastupujete nepravidelně a automobil tedy nutně potřebujete z tohoto důvodu. Takže pokud uvažujete o koupi automobilu bylo by lepší počkat až bude exekuce pravomocně zastavena.