Plomba na katastru od exekutora a schválená insolvence, oddlužení - kdy dojde k výmazu plomby z katastru nemovitostí?

1 odpověď

Podala jsem si žádost na insolvenci bylo mě zatím povoleno oddlužení teprve. Ještě čekám na schválení, ale chci se zeptat když jsem měla exekuci na dům kdy, mě tyto údaje budou vymazány z katastru nemovitostí? Děkuji

Zdravím Vás, v tomto případě bude asi nejlepší kontaktovat soudního exekutora, který je pověřen vedením exekuce na Váš majetek a toto probrat přímo s ním. Mám za to, že i soudní exekutor počká na schválení oddlužení a na jeho právní moc a teprve poté by se dalo hovořit o tom, že by rušil exekuční příkazy, nicméně je dosti pravděpodobné, že by tyto ponechal v platnosti, neboť zahájením insolvenčního řízení se exekuce pouze přerušuje a nezastavuje se, to znamená, že exekutor může vydat exekuční příkaz, nesmí jej však vykonat. U nemovitosti by to v praxi znamenalo to, že by tento exekuční příkaz byl v platnosti a nebyl by vymazán z katastru, ale nemovitost by se nedražila a ani by se nepodnikaly kroky k dražbě nemovitosti. Nicméně bude nejlepší dohodnout se přímo s exekutorem, který exekuci provádí.