Placení exekuce z bankovního účtu nedlužníka - hrozí zablokování účtu nedlužníka (obstavení účtu) exekutorem?

1 odpověď

platím za příbuzného exekuci ze svého účtu, protože on žádný nemá, může mi někdo v budoucnu obstavit můj účet? v případě dalších exekucí a pod?

Zdravím Vás, mám za to, že nemůže. Je-li exekuce vedena na Vašeho příbuzného a daný účet je veden na Vaše jméno, tak nemůže být vydán exekuční příkaz na přikázání pohledávky z Vašeho účtu, neboť Vy nejste povinným v této exekuci. Jedinou výjimkou je možnost exekučního postihu účtu manžela povinného, pokud jde o dluhy vzniklé za trvání manželství.
Pokud by se exekuce měla týkat Vaší osoby, tak by samozřejmě bylo možné, aby byl exekučním příkazem k přikázání pohledávky z účtu povinného postižen Váš účet, protože byste byl povinný.